Meist kirjutatakse

Lugeja kiri Saue Valla lehes (nr19, okt 2021): Kalli-Kalli lastehoius tehakse igale lapsele südamest kalli

Sauel asuv Kalli-Kalli lastehoid on minu kui lapsevanema jaoks algusest  peale olnud eriliselt armas ja soe koht, kuhu ma viisin oma väikese tütrekese, teades, et ta on parimal viisil hoitud ja armastatud.

Tean, et lastega tegeletakse lastehoius individuaalselt ja igale lapsele leitakse just temale sobiv lähenemisviis. Igal hommikul on õpetajad lapsi juba uksel rõõmsalt ootamas ja nimeliselt tervitamas. Õpetajad on Kalli-Kallis kõik siirad ja toetavad, võiks öelda, et selline lastehoid on iga lapsevanema tõeline unistus.

Sellest sügisest hakkas Kalli-Kalli lastehoius käima ka meie pere noorim võsu, väike poeg. Praegu harjutamegi teist last lastehoius käima. Iga kord on mul tänulikkusest pisarad silmas, kui meisterlikult õpetajad oma tööd teevad! Olen tänulik õpetajatele, kes osanud mind lapsevanemana sel teel hea sõnaga toetada ja nõustada. See on lapsevanemale, kelle väike laps alles alustab oma teed, imepärane tugi. Isegi minu kui vanema jaoks ebamugavaid küsimusi käsitletakse respekti ja austusega.

Eriliselt vahvad on lapsele olnud koos lastehoiukaaslastega peetud sünnipäevad. Kõikide laste sünnipäevi tähistatakse lõbusa  karnevaliga, iga sünnipäevalaps saab tunda end eriliselt tähtsa ja õnnelikuna. Koos süüakse torti, tantsitakse ja lustitakse. Lisaks ühistele sünnipäevadele toimub ka mitmeid teisi toredaid üritusi, sh koos vanematega.

Laste tegevused hoius on mitmekülgsed ja päevad põnevust täis. Koos õpetajatega õpivad lapsed näiteks süüa tegema. Õpetaja Liisiga lauldakse vahvaid lastelaule, mängitakse mitmesuguseid liikumismänge ja kuulatakse üheskoos muusikat. Kodus kantakse hiljem kogu repertuaar ka vanematele ette. Loovtegevusi viib läbi õpetaja Arina, kellega koos tehtud imeilusad pildid võetakse meeleldi koju näitamiseks kaasa ja pannakse uhkusega seinale üles. Õpetaja Kaarin on kõva käsi lastele sportike mängude väljamõtlemises. Koos temaga õpitakse ka joogat, mis lastele väga meeldib. Samuti suudab õpetaja Kaarin võluda magama kõik need lapsed, kellel lõunauni silma tulla ei taha. Loodust avastama minnakse koos õpetaja Siiriga. Tihti leiab õpetaja Siirit õhtupoolikutel koos lastega õuest askeldamas. Uuritakse erinevaid raamatuid, kuulatakse ning õpitakse tundma lindude hääli ja püütakse neid järele aimata ja tehakse palju muud põnevat.

Õpetaja Marikaga on lõbus koos olla, sest ta on suur vempude ja krutskite väljamõtleja. Samuti oskab ta lastele väga maitsvaid toite valmistada. Õpetaja Annely on leebe, rahulik ja tasakaalukas. Temaga on huvitav maast ja ilmast rääkida. Kasvataja Anettelt saavad lapsed õppida praktilist meelt, ta on otsekohene, sõbralik, asjalik ja kahe jalaga maapeal. Kasvataja Ene on lastehoiu raudvara ja laste suur sõber. Ta on reibas, vitaalne ja suur tegutseja. Tema silmale ei jää miski märkamatuks, mis lastehoius tegemist vajab. Tema märkab seda, mis teistele nähtamatuks jääb. Vajadusel roogib ta lund, käib poes, vahetab pesu ja palju muud.

Minu suur ja südamlik tänu kuulub juhataja Pirkole, kes on toetav ja abivalmis. Pirko leiab alati oma asjatoimetuste kõrvalt aega lapsevanemate küsimustele vastamiseks ja muredele positiivse lahenduse leidmiseks.

Aitäh, et te olete just täpselt sellised, nagu olete


Noppeid Saue valla kodanik FB lehelt:

Küsimus: “Tere. Sooviks uurida natukene Sauel asuvate lastehoidude kohta. plussid ja miinused? Kes millise kohaga rahul on?”

Triinu P. 2019-07-24
Eks igal on oma kogemus. Meie valisime Kalli-kalli lastehoiu ja jäime väga rahule. Kaalukausile jäi asjaolu, et majas on erinevad ruumid mängimiseks ja tegevuste vahetamiseks, magamiseks samuti eraldi korrus, lisaks suur aed. Kuigi alguses kahtlesin treppide osas, siis tegelikult sai laps sealt just hea oskuse, mida me omas kodus talle pakkuda ei saa – kuidas liikuda treppidel.
Mulle meeldis, et õpetajad olid südamega asja juures ja hoiu juhataja Pirko äärmiselt soe ja abivalmis inimene. Tööjaotus õpetajate vahel on selge ja see annab turvatunnet nii lapsele kui vanemale. Laste suhtes ollakse tähelepanelik, kuid samas lastakse neil pigem ise katsetada ja seeläbi õppida. Seda nautisin väga! Kuigi hoius ei pea otseselt õppetegevust olema, tehakse läbi mängude, laulude ja juttude seda siiski. Me jäime väga rahule 🙂

Margit H. 2019-07-24
Mu vanem laps laps oli Kalli-Kallis ja nüüd on ka noorem. Igati mõnus koht😀. Julgen soovitada 😀😀

Marja R. 2019-07-24
Kalli-kalli on super koht. Meie pere 3 last käisid seal hoius ja olime väga rahul 🙂
——————————————————————————————————

Noppeid meie FB lehelt: Kalli-Kalli Lastehoid FB-s

Esta R. 2016-04-1
Saue vaieldamatult parim lastehoid! Armsad kasvatajad ja kodune õhkkond.

Marja R. 2015-10-28
Nii armas ja kodune koht. Kasvatajad on väga toredad

Kristiina M. 2014-02-4
Koht kuhu laps tahab minna ka puhkepäevadel. Alati silm särab, kui jutt käib lasteaiast
——————————————————————————————————-

Sirli V.  2013-09-13

Ka meie olime väga rahul ja ülimalt õnnelikud, et meie pojal oli võimalus käia Kalli-Kalli lastehoius pea kaks hooaega. See on tõesti koht, kus pühendutakse lastele ( tegu ei ole pelgalt sõnakõlksuga hoiu kodukal). Kõik inimesed, kes seal töötavad on hingega asja juures ja lapsed tunnevad selle kohe ära. Laste päeva kohta antakse rohkelt tagasisidet ja tuntakse lapse vastu huvi. Lastega koos tehakse rohkelt erinevaid tegevusi ( juttude lugemine ja arutlemine erinevate teemade üle, võimlemine, laulmine, koos kokkamine, väikese aialapi eest hoolitsemine jne) ja tõesti nagu Liinagi mainis terve pere on hoidu teretulnud ning tegemistesse kaasatud läbi toredate pereürituste. Lastehoid on kindlasti ka tervist edendava hoiu põhimõtetega. Rõhku ei ole pandud kallitele ja edevatele mänguasjadele, mis laste tähelepanu köidaks ja personalil oma tegemisi teha laseks ( kuid kõik mis lastel vaja on kindalsti olemas ja rohkemgi veel) vaid sellele, et leitakse aega ja piisavalt inimesi lastega tegelemiseks ja nende arendamiseks. Kidlasti igatseme me taga neid hommikuid, kui Kalli-Kallisse minnes tuli uksevahelt vastu värske pannkoogilõhn ning ema süda ei jäänud kordagi muretsema, kuna me teadsime, et laps on väga heades kätes 🙂 Ühesõnaga julgen ma Kalli-Kalli hoidu soovitada kõigile ja ma pole veel kuulnud, et kuskil mujal oleks olemas nii `”soe, hubane ja hooliv pesa” kuhu oma laps usaldada. Loodan, et veel paljudel, paljudel lastel on võimalus selles majas oma esimesed eluaastad veeta seni kuni emmed-issid oma töid ja tegemisi teevad.

viide: Pere24.ee

——————————————————————————————————-

Liina V.  2013-06-26

Oleme väga rahul Kalli-Kalli lastehoiuga. Inimesed (nii vanema- kui nooremapoolsed), kes seal töötavad, on lausa loodud lastega töötamiseks: õhkkond on mõnus ja sõbralik. Iga laps on teretulnud ja ka vanemaid kaasatakse lastehoiu toimetustesse (nt kirbukas, ettelugemiskuu, piknik). Suur aed maja ümber annab mõnusa oma kodu tunde. Lastega tegeletakse palju, justnagu “päris” lasteaias juba…

viide: Pere24.ee

——————————————————————————————————-
Noppeid meie juuni 2016 lastevanemate tagasiside küsitluste vabadest kommentaaridest:

Kodune õhkkond, erinevad mänguruumid, mis on vahvalt sisustatud, koos küpsetamine ja meisterdamine ning palju koos mängimist ja laulmist on Kalli-Kalli igapäeva võtmesõnad.

Selleks, et kogeda, kui hea Kalli-Kalli lastehoid tegelikult on, tuleb oma laps siia tuua 🙂

Imeline koht kuhu oma pisike lapsuke hoidu anda. Kasvatajad on alati heatujulised. Laps läheb suurima rõõmuga iga hommik Kalli-kalli lastehoidu. Aitähh, et olemas olete.

Maja täis naeru, rõõmu ja pannkoogi lõhna! Iga laps on siin väga hoitud ja oodatud.

Meie pesamunal vedas tohutult, et ta sai aega veeta nii toredate kasvatajatega, kes tahavad ja oskavad laste aega sisustada ning pakkuda turvalist keskkonda. Suurimad tänud teile kõigile ning võimalusel tuleme taas tagasi 🙂

Kalli-Kallis on kasvatajaid, keda laps täielikult usaldab, mõnikord ehk rohkemgi kui oma ema. Vahest teeb see kadedaks, kuid samas olen õnnelik ja rahul, et mu laps on hästi hoitud.

Aitäh toreda aasta eest! Soovitan kõigile! Tore, päikseline ja ruumikas päevahoid. Lapsele väga meeldis.