KODUKORD

– Lastehoid on avatud E-R kell 7.30-18.30.
– Eelneval kokkuleppel õhtuhoid tööpäevadel kell 18.30-23.00 ja ööhoid. Samuti rakendub õhtuhoiu tasu üle 15 minuti hilinemise korral peale 18.30. Summaarne õhtuhoiu tasu kuus lisatakse järgmise kuu arvele.
– Nädalavahetustel ja riiklikel pühadel on lastehoid suletud.
– Töö- ja puhkeaja seaduse paragrahv 25 kohaselt lühendatakse kolme tunni võrra uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale vahetult eelnevat tööpäeva.
– Eelisjärjekorras on koha saamisel lastehoius eelnevalt käinud laste õed-vennad. Teiste puhul registreerime järjekorras vastavalt sooviavalduse esitamise kuupäevale.
– Lepingu sõlmimisel lastehoiuga tuleb lisaks täita registreerimisleht kas läbi menüü valides “registreerimine” või klikates sellele otselingile.
– Lapse tulekul lastehoidu ei pea laps oskama ise süüa, potil käia ega riietuda. Kõike seda me hakkame lastehoius harjutama.
– Last võib tuua lastehoidu lapsevanemale sobival kellaajal lastehoiu avatud kellaaegade raames.
– Kui lapsele tuleb järele keegi teine peale vanemate, palume sellest hoidjaid eelnevalt teavitada.
– Alkoholijoobes või narkootiliste ainete mõju all olevale lapsevanemale/isikule ei tohi hoidja last üle anda. Hoidja teatab sellest teisele lapsevanemale. Teise lapsevanema puudumisel mõnele teisele lapsele lähedasele isikule.

– Ootame igal õhtul vanemaid lastehoidu hiljemalt 18.20, et laps jõuaks enne poolt seitset rahulikult riietuda.
– Lapse puudumisest või haigestumisest palume teavitada meie hoidjaid, helistades, teavitades SMS-i või emaili teel. Eelmisel päeval teavitades arvestame toiduraha kuumaksust maha alates teatamispäevale järgnevast päevast. Lapsevanemal tuleb puudutud päevade eest esitada tõend.
– Haigeid lapsi palume tema enda ja teiste laste tervise nimel hoidu mitte tuua. Samuti hoidu mitte tuua lapsi, kes ei tohi õue minna, kuna meie päevakavas on ette nähtud igapäevane õuesviibimine. Hoidja ei anna lastehoius vanema poolt kaasa pandud rohtusid, ega luba ka lapsel neid iseseisvalt võtta. Erandjuhul, kui lapsele on arsti poolt määratud mõni ravim, mida tuleb viivitamatult haiguse ilmnedes lapsele manustada (näiteks kui lapsel on allergia, astma, diabeet ….). Nakkushaigustest on vajalik hoidjat teavitada (ka siis, kui nakkushaigust esineb pere teistel liikmetel). Kui laps haigestub lastehoius, võtame lapsevanemaga kohe ühendust ja palume laps koju viia.
– Palume lapsele jalga vahetusjalatsid, tema kappi vahetusriided, pesu, magamiseks öösärk, pidzaama või T-särk, ilmastikule vastavad õueriided ja jalanõud, vajadusel mähkmed, tüdrukutel pikemate juuste puhul juuksekummid või klambrid, kamm.
– Palume arvestada, et riided võivad määrduda ning märguda õues olles lapse aktiivsel tegutsemisel ning toas iseseisvalt süües.
– Et ära hoida riiete ja jalanõude kadumist ning vahetusse minemist, soovitame need varustada lapse nimega.
– Pakume päevas kolme toidukorda, iga päev on igale lapsele ettenähtud juur-või puuviljad. Kui Teie laps on mõnede toiduainete suhtes allergiline või on toitu, mida ta ei söö, siis palume sellest teada anda. Hommiku- ja õhtusööki teevad lastehoiu kasvatajad. Igal nädalapäeval on oma kindel hommikusöök/puder. Seeläbi õpivad lapsed kõhuga nädalapäevi tundma.
– Lastehoius ei ole lubatud närimiskumm.
– Reeglina ei äratata lapsi uneajal. Vajadusest lõunal laps hoiust ära viia, tuleks lapsevanemal teavitada hoidjat hommikul või enne puhkeaja algust.
– Mänguasju võib iga laps endale lastehoidu kaasa võtta. Kaasa ei või võtta õrnu, teravaid, vedelikke (kreeme) ja värve sisaldavaid ning väga pisikesi mänguasju, ega mängumõõku, -püstoleid, -nuge ja teisi militaarseid või lausa ohtlikke esemeid. Mänguasjad võivad kaduda teiste mänguasjade hulka, seega võite oma mänguasjale nime peale kleepida või kirjutada. Lastehoid ei vastuta kaasavõetud mänguasja purunemise eest, samuti ööseks lastehoiu territooriumile jäetud mänguvahendite (rattad, kelgud jm.) eest.
– Palume laste turvalisuse huvides alati sulgeda õues värav kinnitusaasaga.