Head Austraalia päeva!

Head Austraalia päeva!

26. jaanuaril tähistavad Austraallased Austraalia päeva. Sellel päeval rõõmustatakse kõige selle hea üle, mis austraallastel on – maa, elustiil, demokraatia, vabadus jne. See on nende jaoks tähtis päev. Ja tuleb välja, et meie jaoks ka!

Möödunud aasta sügisest on Kalli-Kalli Lastehoiul sõprussuhe Kate’s Place Pittsworth lastehoiuga. Pittsworth on väike 3 300 elanikuga linnake Austraalia idarannikul, Brisbane’st umbes 140km sisemaa poole. Nemad kirjutasid meile, meie kirjutasime neile ja nii see läks. Jagame pilte ja räägime mõne sõna oma tegemistest

Children’s Learning this week.

Lexie and Sebastian are proudly showing of a crocodile egg which Sherry brought in to extend on a child’s interest. We thought it would be fun to compare the differences in a goose egg to a chicken egg, (we have 3 chickens at our centre and are laying some eggs for us).

Two of our children brought in  goose eggs to show their friends as they have a pet goose at home.  When Sherry  went home for lunch  she brought back her crocodile egg which she got while on holidays in the Northern Territory ( Australia).  The egg has been painted by local Indigenous artists (Aborigines). It is a lot longer and skinnier than a goose egg but bigger than a chicken egg ( Maths concepts). We will continue to investigate further the different eggs, animals that lay eggs and those that don’t and if the interest is still there we will look at lifecycles maybe. The children will let us know and we will follow through and let you all know where we  have gone from here. Hope you all have fun and look forward to hearing from you and what you are learning about in Estonia.

Lexie ja Sebastian näitavad uhkusega Sherry toodud krokodilli muna. Mõtlesime, et on vahva võrrelda ka hane ja kana mune (meil on kanad hoius). Seega kaks meie last tõid hoidu hanemune. Sherry aga tõi kodust krokodilli muna, mille ta oli põhja-Austraaliast puhkusel olles toonud. Too oli värviline kohalike pärismaalaste poolt kaunistatud muna. Uurime ka teiste loomade mune ja tutvustame erinevaid loomi, neid kes munevad ja kes mitte. ja kui huvi on, siis käime läbi kogu elutsükli. Eks me anname teada, kuidas meil sellega läheb. Loodetavasti teil läheb hästi ja kirjutage, et mida põnevat te Eestis õpite.

Krokodilli munad, äge, eks ole! Ega meie ka võlgu ei jää. Meil käivad külas siidikanad!

Hoiame oma Austraalia sõpradele pöialt, et neil rohkesti vihma pika põua peale tuleks ja kõik terved ja rõõmsad oleksid.

About the author

admin administrator