See mis meid on siia toonud, viib meid ka edasi!

See mis meid on siia toonud, viib meid ka edasi!

Me juba kirjutasime rõõmustavalt positiivsest tagasisidest, mida meie küsitlus lastevanemate seas näitas. Ei saa öelda, et see oleks olnud suur üllatus, sest ka eelmise aasta küsitlus oli väga positiivse tagasisidega ja jooksva suhtlemise käigus on meil tunnetus olemas aga selliseid asju ei saa võtta ka enesestmõistetavana. Ma arvan, on oluline mõista, et mistahes edukad ettevõtmised võivad palju kiitust saades muutuda – ja nüüd pange tähele, mitmes suunas. Ühelt poolt on see innustav ja motiveerib edasi pingutama, sest positiivne tagasiside annab meile jõudu juurde ja kinnitust, et oleme teinud õigeid asju. Teiselt pool on oht, et tekib tunne nagu me olemegi valmis, teame kuidas peab toimetama, kipume õpetama selle asemel, et kuulata jne. Sotsiaalteadlane ja haridusfilosoof Ülo Vooglaid on ühes oma postituses kirjutanud, et mõte „see, mis on meid siia toonud ei vii meid enam edasi“ on valesti tõlgendatud.
Tsiteerin: „Mõte, et see mis tõi meid siia — ei vii meid edasi, on erakordselt räbal.
Räbal on see just üldistusena.
Meid on siia toonud kultuur, tarkus, töökus, kord ja korraaustus, visadus, hoolivus, usk vähemalt endasse ja teistesse inimestesse, usk oma rahvasse ja riiki, mis peaks hoidma rahvast.
Seda kõike, mis on PEAB HOIDMA. Kui kultuuripõhi alt ära mureneb, mureneb õige pea ka kõik muu.
Muutma peab seda, mis on põhiliselt hea, ent milles on üht-teist vaja parandada-täiustada. Sellest, mis on kõlbmatuks vananenud, on vaja vabaneda. See, mis puudub, tuleb lisada, aga üksnes sel juhul, kui on aega ette mõtlemiseks ja võimekust aru saamiseks, mis uuendustega kaasneb.“

Mina seostan seda mõttekäiku selle arenguga, mis meie lastehoid on viie aasta jooksul läbi käinud. Et meid hinnatakse just selle eest, et me kuulame, hoolime, areneme ja õpime juurde. Me saame oma kogemust lapsevanematega jagada, soovi korral nõu anda aga me ei saa omast tarkusest hakata kedagi lapsekasvatusel õpetama. Aga just see tundub olevat üks asi, mida tasub silmas pidada, kui sulle patsutatakse õlale ja öelda, et teed hästi. Kohe tekib selline tunne, et teen järelikult õieti, millest omakorda järeldub, et teised teevad ju valesti ja neid on hädasti vaja õpetada. Sellesse lõksu ei tohi langeda.

See aasta tõi meile veel ühe väikese eksami. Harju Maavalitsus valis meid oma korralise järelevalve plaanidesse. Käis meid vaatamas, tutvus meie töökorra ja tegevuste, dokumentatsiooni ning kõige muuga, mis selle juurde käib. Meil on hea meel tõdeda, et läbisime selle eksami hindele 5+ ning saime ka ametlikult järelevalve institutsioonilt tunnustuse heast töökorraldusest ning hoolsuskohustuse täitmise kõrgest tasemest. Meie omakorda täname Harju Maavalitsust ja Saue linna ja valla omavalitsusi meeldiva ja asjaliku koostöö eest nüüd ja edaspidi.
loige

akt

About the Author

admin administrator

Comments Are Closed!!!